e-shop
e-shop

dítě s těžkým autismem

Matěj 7 let

Typ kurzů: Pro děti

Když k nám Matěj přišel, tak slovně nekomunikoval. Na druhé lekci řekl slovo DĚKUJI a na čtvrté AHOJ, AHOJ, AHOJ 🙂 zároveň začal udržovat oční kontakt, usmívat se, vyhledávat fyzický kontakt. Celkově se zklidnil a začal se více zapojovat do každodenních aktivit. Během terapie přestal odcházet z místnosti. Na EEG Biofeedback byl pochválen, že byl pozorný a vnímavý. Zlepšuje se oblékání a svlékání a začal se zapojovat v rámci domácích prací.

Komentář rodiče:

Náš syn Matýsek je dnes skoro sedmiletý autista. Na lekce EOV jsme začali chodit v lednu 2022, kdy Matýskovi bylo 6 let a 4 měsíce. Matýsek je neverbální, to je asi, z mého pohledu, nejnáročnější problém. Dále, jak je u autistů známo, oční kontakt nebyl před lekcemi téměř žádný, zájem o sdílení chyběl, o mazlení nestál.

Změn u Matýska s každou lekcí přibývalo, každý pokrok nebo změnu jsem mu psala do sešitu. Matýsek sice stále nemluví (zatím jen pár slov), ale má zájem o sdílení, přijde se pomazlit, podívá se na nás, když něco nesmí nebo nejde, nechá si to vysvětlit. Při svých oblíbených aktivitách má rád naši přítomnost (dříve o to nestál, spíš odcházel). Občas pomůže i s uklízením. Jasně už vybízí i ke hře, buď mladšího brášku nebo nás (maminku a tatínka).

Ve školce si změn všimla i paní učitelka a moc Matýska chválila, že se už snaží něco říct: pes, bazén, ahoj v adekvátním kontextu. Dále ochraňuje menšího spolužáka a více se zapojuje do kolektivních aktivit.

Mohla bych psát ještě hodně dlouho. Zkrátka lekce EOV nám pomohly u Matýska „NĚCO“ rozběhnout a my rodiče to „NĚCO“ musíme stále rozvíjet, aby se náš Matýsek měl v budoucím životě dobře, aby byl spokojený a šťastný.

Facebook

Kurzy EOV️ před 2 měsíce

Dneska to tady je samá princezna 😍👸🏻

13
Kurzy EOV️ před 3 měsíce

Po delší době zase na domácí půdě 😍…workshop Proč já? Děkujeme 🙏

13
1 Comments
Kurzy EOV️ před 3 měsíce

Máme 7 nových lektorů s dostatečnou praxí na to, aby mohli naší metodikou (EOV 1) provázet i dospělé ☺️🥳 Certifikované lektory si můžete v místě svého bydliště najít na našem webu 👉 https://kurzyeov.cz/nasi-lektori/ Proč je forma kurzu pro dospělé jiná než pro děti? Má to tyto dva hlavní důvody: 1) Dospělí potřebují jít více do hloubky a je třeba je vést k tomu, aby byli schopni pochopit původ, který zapříčinil nastavení jejich podvědomých obrazů. U dětí není tak důležité tento původ znát, protože si na svých špatných vzorcích ještě nepostavili tolik negativních zážitků a mohou tyto vzorce snadno nahradit novými, těmi ideálními. 2) Dospělí se potřebují znovu napojit na svou pravou, věčnou, skutečnou identitu. Tu, kterou měli před narozením do hmotného těla, tu, kterou budou mít i nadále, až jejich hmotné tělo přestane na úrovni materiálního světa existovat. Tuto skutečnou identitu po narození postupně ztrácíme vlivem způsobu výchovy nejen doma, ale i ve škole, ve společnosti, v práci atd. Jednoduchým a účinným způsobem, jak se znovu napojit na své Skutečné Já, je pracovat na rozšíření svého vědomí. Děti a teenageři jsou stále blízko svému Skutečnému Já a z tohoto důvodu není třeba u nich některé další techniky a cvičení aplikovat.

26
1 Comments
Kurzy EOV️ před 3 měsíce

Dneska se u nás zastavil pošťák…s odměnou 😍❤️ děkujeme!

32
1 Comments
Kurzy EOV️ před 3 měsíce

Naše Terezka má dneska narozeniny…a my máme přání jediný…ať je ve tvém životě vše tak, jak si přeješ…a ještě mnohem víc 😉😘❤️🥳

42
10 Comments
Kurzy EOV️ před 3 měsíce

Věk je jen číslo! 🥳 Kdo nezkusí, nepochopí 😎

53
4 Comments
chevron-down